O mně

O mně

Martina Kučerová, DiS.

Diplomovaná zdravotní sestra, nutriční terapeutka a laktační poradkyně

Specializuji se především na laktační poradenství, prevenci a stabilizaci hmotnosti především u osob s podváhou, na neprospívání dětí a na výživu v nemoci.

Můj profesní život aneb razítka nade vše

Zatímco já považuji za největší přínos pro klienty své osobní zkušenosti a výhry, žijeme ve společnosti, která jede na razítka.  Takže jdeme na to.

Střední zdravotní školu obor diplomovaná zdravotní sestra, jsem dokončila v roce 1991. Následovala praxe v roli zdravotní sestry na různých odděleních začala jsem na ARO – anesteziologicko – resuscitační oddělení, kardiologie, kožní ambulance, gynekologická ambulance, odběrová sestra v laboratoři, nyní pediatrická ambulance.

Během mateřské dovolené jsem vystudovala VOŠ 3 letý obor nutriční terapeut a 4,5 roku jsem působila v nemocnici již ne jako zdravotní sestra, ale právě jako Nutriční terapeutka — tedy mezioborový pracovník. Díky tomu jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku řady rozdílných pracovišť.
Z nichž uvádím – dětské oddělení, urologii, ORL, chirurgii, internu či onkologii. Výsledek je ucelený přehled, jak to funguje na odděleních i ve stravovacím provozu nemocnic ve velkém.

Jako vhodné doplnění k práci na pediatrii jsem v roce 2010 absolvovala kurz laktační poradce zdravotník a má profesní cesta tak nabyla své celistvsti.

Vzhledem k mnoha omezením, lidským i finančním se kterými se veřejné stravování potýká snad všude, postupně přišlo mé rozhodnutí, vydat se vlastní cestou. Uvědomila jsem si, že nejvíce našemu zdraví prospěje jiný přístup ke stravě a vlastní příprava kvalitních pokrmů. Zdraví lidé se v nemocnicích běžně nevyskytují.
Je tedy lepší o sebe pečovat a být zdráv.

Nyní se specializuji především na prevenci a zdravou stabilizaci hmotnosti především u osob s podváhou či s neprospíváním dětí. Shrnu-li to celkově, umím poradit s kojením i s výživou od prvních příkrmů přes fyziologické životní období až po stravu osob se zdravotním omezením.

Široký záběr témat je pro mě důležitý, abych profesně nevyhořela. Na osobních konzultacích často řešíme více související témata a pak teprve vlastní stravu, neboť smysl má jedině  celková změna.

Příběhy mých klientů se krásně doplňují a procházejí všechna životní období. Díky možnosti setkání se na živo na některém z mých kurzů, se lidé mohou setkat nejen se mnou, ale také s ostatními, stejně naladěnými lidmi osobně. Pracujete tak na sobě a můžete získat i nové přátele do života. To mi dělá největší radost a dává smysl mé práci.

Spolupracuji s…

Martina Kučerová, DiS., IČO, 49266977, Hůrská 601, 198 00, Praha 9 — Kyje, zapsána v živnostenském rejstříku, neplátce DPH