Dříve bylo běžné, že  po návratu z porodnice navštívila novopečenou maminku dětská sestra a probrala s ní vše potřebné. Zodpověděla řadu dotazů, na které u pediatra bohužel — prostě není čas. Ne všude dnes sestřičky tuto návštěvu vykonávají a pokud se na kojení přímo nespecializují, pak je dobré najít pomoc jinde.

Návštěva laktační poradkyně by měla být samozřejmostí nejen u prvorodiček.
Předešly bychom tak řadě problémů s kojením i s péčí o sebe samou. Každé miminko má své potřeby a specifika, se kterými si maminka nemusí hned vědět rady.

Na osobní konzultaci jde  především o maminku, a to je cenný přesah nejen laktační poradny, ale i u poradenství prvních příkrmů.

Období prvních lžiček je čas, kdy začínáme vařit a pečovat o sebe a rodinu jiným způsobem, než dosud. Jsme-li samy se sebou spokojené, pak se daří celé rodině.
Má-li se maminka dobře, má se většinou dobře dítě a i tatínek. 🙂

Zavolat si laktační poradkyni či prokonzultovat rodinný jídelníček s nutriční terapeutkou, není ostuda, ale prevence. Není potřeba čekat na problém, je lepší vědět jak na to.
Pomohu vám nejen se správnou technikou kojení, ale zvládneme i zavedení prvních příkrmů a sjednocení rodinného jídelníčku. Jsem tu pro vás, aby kojení i první lžička byly v klidu.

Spolupracuji s…