+420 606 550 005

poradna.vyziva@seznam.cz

Určení typu metabolismu

Snad každý chce mít ideální postavu. Kult štíhlosti se na nás valí ze všech časopisů a kdo nemá ideální míry, je jaksi mimo. Pro uklidnění však musím konstatovat, že "Mimo je většina" Menšina našich vzorů, které nám určují směr jsou podvyživené náctileté dívky, které mají BMI většinou kolem 17! Těmto "vzorům" se chtějí podobat pracující dámy po několika porodech, na nichž leží celá domácnost a ještě třeba péče o prarodiče. Tato skutečnost, vytíženost a přepracovanost nás však neopravňuje mít 10 i více kg nadváhy oproti optimálnímu rozpětí BMI, které se pohybuje mezi 19-24.
Jak tedy na to, abychom byli sami sebou - ženy i muži a nenechali se ovlivnit společenským dogmatem anorektiček a fitnes svalovců?

Cesta vede přes sebepoznání. Každý jsme jiný, máme jinou krevní skupinu, jiný typ metabolismu, konstituci, jiné pracovní a fyzické zatížení. Některá pravidla mohou být krátkodobě univerzální a fungující, ale teprve po delší době zjistíme, jak naše tělo reaguje na změnu. Zda je nám dobře, či zda se opět nedostavují "chutě na jiná jídla".

Určení typu metabolismu pomůže při přijetí sebe samého. Dozvíte se, jaký jste konstituční typ a jak s tím pracovat.


Tuto část cesty ke změně stravování jsem nazvala Vyrovnání hmotnosti, neboť samotná redukce či přibrání a vámi vysněnou hmotnost podle mě nestačí. Cílem je být zdraví a k tomu potřebujeme více, než jen zhubnout.

Jak Vyrovnání hmotnosti probíhá a o co jde:
  
Program vyrovnání hmotnosti vás naučí jíst a nebýt závislí na výživovém poradci.
Pomocí dotazníků a jednoduchých stravovacích principů určíme konstituční typ a typ metabolismu. V případě podezření na potravinové alergie mohu pomocí přístroje Bicom Optima určit potravinové alergeny ( není součástí běžné nutriční konzultace)
Na základě zjištěných informací si osvojíte základy optimálního jídelníčku pro Vás.
Nejedná se o žádnou krátkodobou redukční či výživnou dietu, ale o pochopení stravy jako základního, vyrovnaného  příjmu energie.
(Jídelníčky tzv. na míru nesestavuji, ale naučím vás základní principy, abyste tuto dovednost získali sami a nebyli závislí na vnějších radách.)

 Pro koho:
Pokud chcete zhubnout či zdravě přibrat. Zdravé přibývání hmotnosti není jen problémem anorektiček. Tomuto tématu se mnoho lidí nevěnuje, neboť hubení lidé jsou přece ti, kteří snědí vše a mohou být rádi, že netloustnou. Jenže nemocní jsou i štíhlí lidé a samotná redukce hmotnosti také není zárukou trvalého zdraví.Proto je dobré naučit se jíst pestrou stravu a zajistit tak tělu dostatečný přísun důležitých nutričních látek.

Takže, pokud si nejste jisti, zda Váš jídelníček není deficitní a zda nespějete ke zdravotním problémům. Pokud Vám není lhostejná prevence a zajímá Vás zdravý životní styl. Jste-li po operaci, či Vám již tělo dalo nějakou nemocí znamení, že je třeba udělat změnu. 
Jste-li rozhodnuti skutečně vnitřně a otevřeni novým možnostem a těšíte se na ně. Pokud patříte do této skupiny, jste na správné adrese, na začátku cesty ke zdravějšímu a aktivnějšímu životu a výukový program vyrovnání hmotnosti určen právě Vám.

Co se naučíte:
Plánovat rodinný jídelníček
Porozumět potravinám a tajemství energetické hodnoty stravy
Pochopíte energetické potřeby svého těla a následné složení vaší stravy
Vybírat ty správné potraviny a vyhnout se nebezpečným éčkům apod.

Komu není program určen:
 "Pokud chcete zhubnout či přibrat jenom  proto, že Vám to všichni říkají, že Vám lékař řekl, že musíte..., že partner chce..., ale  Vám se prostě nechce, protože by to znamenalo určitá omezení.., protože byste museli něco změnit..."Obraťte se prosím  na někoho jiného, právě pro Vás totiž existují a na Vás vydělávají firmy, které slibují zázraky u televize, bez jakékoliv námahy. 
 
Já věřím na zázraky, které jsou založené na vlastním rozhodnutí, píli, radosti a vědomé spolupráci.
Cíl není vysněná postava až dosáhnete své ideální váhy. Cíl je právě cesta, která někam vede a změny, které Vás budou těšit. 
Máte možnost využít nejen osobní konzultace, ale následně i mé praktické kurzy vaření a přednášky.
Přehled  najdete ZDE