+420 606 550 005

poradna.vyziva@seznam.cz

Jak probíhá poradenství

 Proč jít do poradny? 

Pokud se snažíte zdravě přibrat nebo naopak zhubnout a nedaří se Vám to, je čas získat náhled jiné osoby na vaše stravování a celkový životní styl. Stejně tak, pokud vám byla zjištěna nějaká potravinová alergie a vy si nevíte rady co máte vlastně jíst.


Jak probíhá poradenství?

Naše komunikace začíná objednáním. Pak se v klidu zamyslíte nad stručným dotazníkem, který Vám zašlu. Vyplněný dotazník mi společně s vaším aktuálním jídelníčkem vrátíte emailem alespoň 3 dny před plánovanou návštěvou poradny.

Tyto informace mi pomohou připravit se na naše setkání a komunikaci v poradně to zjednoduší. 
Vás vyplnění dotazníku motivuje k zamyšlení jak na tom vlastně jste.
Váš předem dodaný jídelníček je vlastně vstupenkou do poradny. 
Setkání se díky informacím, které mám od vás předem, stává konstruktivním a Vy si tak již po prvním sezení odnášíte konkrétní poznatky, které můžete začít aplikovat ještě týž den.
První konzultace trvá 1,5 - 2 hodiny a do 3 dnů dostanete shrnutí našeho povídání společně s výživovým doporučením. Další postup spolupráce si následně ujasníme. Já dávám doporučení, ale častost konzultací si určujete sami. Nejste k ničemu tlačeni předplacenými službami a "výhodnými balíčky". Výživa není nákup v akci, ale celoživotní cesta kde rozhoduje pouze Vaše motivace.

  


Kdy přijít? 

Jsem zde pro vás, pokud jste otevřeni změně nejen na talíři. Je dobré se o své zdraví aktivně starat a úprava jídelníčku s sebou nese i změny v některých dalších oblastech vašeho života. Nelze stravu oddělit od celkového životního stylu, ale naopak vše propojit. Nečekejte na nemoc, na výraznou podváhu či nadváhu, pokud se necítíte dobře.

Zdraví nejde hodnotit jen krevními testy či rentgenovými snímky. Někdy tělo již reaguje určitou nepohodou a právě v tomto období to můžete zvládnout úpravou stravy. Vlastní pocit nelze objektivně vyšetřit, a přitom právě pocit, že se něco děje máme poslechnout a začít jednat.

Jsem zde pro vás, kteří chcete optimalizovat svou hmotnost (jak směrem nahoru, tak i dolů), stejně jako pro ty, kteří nemají s váhou problém, ale chtějí svůj jídelníček upravit tak, aby zůstali zdraví.
Osobně se specializuji na ty, kteří chtějí zdravě přibrat, neboť toto je téma opomíjené a přesto velmi důležité. S podváhou má problém řada lidí, kteří jsou však svým, spíše obézním okolím, označováni za "šťastné lidi", kteří si nemají nač stěžovat. Já to však vnímám jinak. Nemusíte být anorektička, aby se vaší podváze někdo věnoval. 
Ze své praxe ve zdravotnictví dobře vím, že nemocní jsou bohužel i štíhlí lidé. BMI v mezích normy  od 18-24 ještě neznamená dokonalé zdraví.

 


Co doporučuji?

Prostě přijít :-)
Snažím se především nastavit jídelníček z přirozených lokálních potravin, bez doplňků stravy, ty jsou až na druhé koleji. Kvalitní doplňky mohou sice pomoci vyrovnat deficit některých živin, ale dlouhodobě za Vás nic nevyřeší. Proto je hlavní ujasnit si co znamená pestrá strava a začlenit toto pravidlo do běžných dnů, určit typ metabolismu a díky tomu lépe porozumět sami sobě a svému tělu.

V případě podezření na potravinové alergeny doplňuji své poradenství o frekvenční měření na přístroji Bicom, který není součástí standardní návštěvy, 
ale lze se na něj samostatně objednat.


Jste-li otevřeni a připraveni na změny, můžeme začít.

Vítejte na začátku cesty....

 Kurzy zdravého vaření a přednášky najdete ZDE