+420 606 550 005

poradna.vyziva@seznam.cz

Kovářova kobyla chodí bosa. Kdo by neznal toto přísloví, které se v Čechách ujalo natolik, že si lidé myslí, že je nutné se tím řídit.

Vytvořili jsme si z tohoto přísloví pravidlo, které označuje pilného člověka, který by se pro zákazníka rozdal. A to přece zákazník potřebuje a hledá. Někoho, kdo mu poradí, kdo mu vyřeší jeho problém, kdo se pro něho obětuje.

Číst dál: Kovářova...

Co nezpůsobuje smrt - vitamíny, minerály ani byliny. Pokud bychom měli poslouchat, co říkají oponenti přírodní medicíny, pak podle nich jsou vitamíny a byliny nebezpečné pro vaše zdraví a jejich prodej by být regulován. Statistiky z the U. S. National Poison Data System ovšem dokládají ve zprávě o 174 stranách, že počet lidí, zemřelých v Americe v roce 2008 na následky užívání vitamínů, minerálů, aminokyselin nebo bylinných doplňků je přesně nula.

Číst dál: Co...


Harold S.Kushner  - Text z časopisu Readers Digest Výběr říjen 1997
Z knížečky Chybějící část.

Vypráví o kruhu, jemuž chyběl jeden díl. Byla z něj vyříznuta velká trojúhelníková výseč. Kruh chtěl být úplný, bez vady, a tak se vydal hledat chybějící část. Protože však byl neúplný a mohl se kutálet jenom pomalu, obdivoval se květinám podél cesty. klábosil s červy. Vyhříval se na sluníčku. Našel mnoho různých částí, ale žádná se mu nehodila. Nechal je tedy ležet u cesty a hledal dál.
Jednoho dne našel našel kruh část, která seděla dokonale. Byl nesmírně šťastný. Konečně byl úplný, nic mu nechybělo. Včlenil do sebe chybějící část a začal se kutálet. Teď, když byl opět dokonalým kruhem, se mohl kutálet velice rychle, příliš rychle na to, aby si stihl všimnout květin nebo popovídat se žížalami. Náhle si uvědomil, jak odlišně vypadá svět, když se kutálí tak rychle. Zastavil se, nechal nalezenou část u cesty a kutálel se pomalu dál.
z tohoto příběhu plyne ponaučení, že jsme svým způsobem úplnější, když nám něco chybí. Člověk, který má všechno, je vlastně chudák. Nikdy nepozná, jaké je to toužit, doufat, živit svou duši snem o něčem lepším. Nikdy se nedoví, jaké to je, když mu někdo blízký dá něco, po čem vždycky toužil a nikdy nedostal.
Na člověku, který přijal svá omezení, který se vzdal jalových snů a nepovažoval to za svou porážku, je cosi úplného. muž nebo žena, kteří zjistili, že mají dost síly na to, aby prošli tragedií a přežili, kteří někoho ztratí a přesto si připadají jako úplní lidé, jsou skuteční lidé. Prošli tím nejhorším nedotčeni.
Život není nastražená past, kam spadneme po každém neúspěchu.
Když přijmeme myšlenku, že člověk je nedokonalý, a když dokážeme dál procházet životem a cenit si ho, dosáhneme stavu, o který mohou ostatní jen usilovat. Věřím, že naším cílem není žádné \"Buď dokonalý\" ani \"Nedělej chyby\", ale \"Buď sám sebou.\"
A na konci, pokud máme dost odvahy milovat, dost síly odpouštět, dost šlechetnosti radovat se ze štěstí druhého a dost moudrosti, abychom věděli, že je kolem nás dost lásky pro všechny, pak můžeme dosáhnout naplnění, jaké nepozná žádná jiná živá bytost