+420 606 550 005

poradna.vyziva@seznam.cz

Něco o mně

 

Diplomovaná nutriční terapeutka

Tel: 606 550 005
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poradna sídlí v Praze 8
Poliklinika Mazurská 4p. vedle Stomatologické laboratoře
IČO: 49266977

Něco o mně:

Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu obor diplomovaná zdravotní sestra. Po ukončení studia jsem pracovala jako zdravotní sestra na specializovaných odd. ARO – anesteziologicko – resuscitační oddělení, kardiologie, kožní ambulance, gynekologická ambulance.

Během mateřské dovolené s druhým dítětem jsem vystudovala Vyšší odbornou školu – obor Diplomovaný nutriční terapeut. (Jedná se o 3 leté studium zakončené absolutoriem a opravňuje absolventa užívat za svým jménem titul DiS) Absolvovala jsem též kurz laktačního poradce. Od roku 1998 jsem absolventem Silvovy metody.

Tématu výživa se věnuji již řadu let. Důvodem byly stravovací problémy v rodině, především bezlepková dieta mladšího syna a později onkologické onemocnění mé maminky.

Jak to všechno začalo:

„Prapůvod mého zájmu o zdravou stravu byla pohádka Lotrando a Zubejda. Památná věta paní Konvalinkové, která vítá návštěvníky z daleké ciziny větou: „Je to jen jáhelná kaše, kdo chce nášup?", byla pro mě první informací o jáhlách jako takových. Začala jsem se zajímat co že to ty jáhly vlastně jsou a jak to chutná. No a když to jedl s nadšením i pan Hálí, což potvrdil větou: „Kaše dobrá, chci nášup", můj zájem ještě vzrostl. Pravda, trvalo to do realizace trochu déle neboť pohádka je z roku 1997 a moje první jáhelná kaše přišla na svět až v roce 2001, jako součást prvních příkrmů mého syna."

Jak to pokračovalo:

Po vystudování oboru nutriční terapeut jsem 4,5 roku působila v této roli v nemocnici a jako mezioborový pracovník, kterým nutriční terapeut prostě je. Díky tomu, jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku řady rozdílných pracovišť z nichž uvádím - dětské oddělení, urologii, internu či onkologii. Výsledek je ucelený přehled, jak to funguje ve stravovacím provozu nemocnic ve velkém. Vzhledem k mnoha omezením, lidským i finančním se kterými se veřejné stravování potýká snad všude, postupně přišlo mé rozhodnutí, vydat se vlastní cestou. Uvědomila jsem si, že nejvíce našemu zdraví prospěje jiný přístup ke stravě a vlastní příprava kvalitních pokrmů. Díky mé dlouholeté praxi v klasickém zdravotnictví a otevřenému pohledu na alternativní výživové směry se dokáži přizpůsobit vašim potřebám tak, aby změny jídelníčku byly uchopitelné a postupné. Mým cílem je naučit klienty porozumět svému tělu a sestavit si vlastní jídelní plán. Z tohoto důvodu nesestavuji jídelníčky tzv. na míru a nebuduji vaši závislost na tom, co řekne poradce. Ukazuji pouze možnosti a cestu, kterou se můžete vydat.

Jak je to nyní? V současné době se spolu můžeme setkat na třech místech


V mé poradně v Poliklinice Mazurská na Praze 8 se věnuji:

Zdravé redukci hmotnosti i přibývání na váze - toto je velký problém části společnosti, kterému se však málokdo věnuje. Podváha se netýká pouze anorexie, řada onkologicky nemocných či lidí po úrazech a operacích má problém nabrat svou optimální hmotnost.

Léčebné výživě ( stavy před a po operaci, výživa onkologicky nemocných, diabetická dieta apod.)

Výživě těhotných a kojících matek, výživě dětí a dětské obezitě i neprospívání

Laktačnímu poradenství - zde jsem připravena přijít k vám domů, abyste se naučily ve svém prostředí správně přiložit miminko, předejít či poradit při zánětu prsu, osvojíte si relaxační cviky , které při kojení pomohou vyrovnat stres.

Samostatnou kapitolu tvoří kurzy vaření a přednášky:
- s použitím méně známých i bezlepkových potravin vás naučím sestavovat pestrý jídelníček
- nově jsem připravila kurz pro zdravotníky i laickou veřejnost - více naleznete v odkazu přednášky a kurzy.

 

V Praze 6 pracuji s přístrojem Bicom:

Své poradenství doplňuji o frekvenční měření na přístroji Bicom, viz článek Biorezonance.
Pomůže nám zjistit optimální výběr potravin, které jsou pro Vás aktuálně vhodné či nevhodné. Díky přístroji Bicom, můžeme organismus frekvencemi podpořit a stabilizovat. Často cítíte úlevu již při prvním sezení.
Bicom není součástí běžného poradenství a je nutné se objednat samostatně. Měření probíhají vždy v úterý.


Ve Vršovicích v Pediatrické ambulanci:

Své zkušenosti ze zdravotnické praxe v kombinaci s alternativními postupy se nyní snažím předávat i v pediatrické ambulanci MUDr. Matulové společnosti G8 OPEN s.r.o. ve Vršovicích, kde působím na zkrácený úvazek od září 2016.

www.poradnazdravi.cz má všech pět P pohromadě seznamte se:

1. Poradna zdraví
2. Pořádná zdraví
3. Pořad na zdraví
4. Pořád na zdraví
5. Poraď na zdraví

Tak jen ať žije čeština, pětinásobná variace výkladu webové adresy jde snad jenom u nás. :-)

Strava však tvoří jen část našeho života.

Dále je třeba se věnovat pohybu, duševní pohodě ( sebepéče, partnerství, rodina, práce ) a vlastní kreativitě ( vzdělání, koníčky, životní naplnění ) Proto spolupracuji s lidmi, kteří svou práci dělají srdcem a jsou odborníky ve svých oborech.

Podívejte se do spřátelených webů.